Ankara'da Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler Otoringo - Ankara'da Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler

Blog

Ankara'da Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler


Ankara'da Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler

Ankara Esenboğa Havalimanı araba kiralama işlemi yapmadan önce güvenilir bir araba kiralama firmasını tercih etmenizi öneririz. Otoringo her yerde olduğu için başka güvenli Ankara araba kiralama firması aramanıza gerek yok. Otoringo’dan kiralama işlemi yaptıktan sonra havalimanında indiğinizde aracınız hemen çıkış kapısında sizi bekliyor olacak. Ankara araba kiralama konusunda kurumsal bir firma olduğumuz için, Ankara’da kafanız rahat bir şekilde gezmeniz için bizi tercih etmenizi öneririz. Çünkü her yerde olduğu gibi Ankara’da da yerel güvensiz araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Otoringo’dan araba kiralama işlemi yaptığınızda güven konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ankara’da genellikle hiç gezilecek yer yok diyebilirler. Siz arabanızı Otoringo üzerinden kiraladıktan sonra şimdi Ankara’da gezilecek yerleri bir de bizden dinleyin.

Ankara’da gezilecek yerler bakımından hem kültürel yerler hemde eğlenceli yerler bakımından güzel bir şehirdir. Ülkemizin başkenti olan şehirde Cumhuriyet tarihimizle ilgili yapı ve müzeler başta olmak üzere birçok gezilecek yer bulunuyor. Gezilecek yerleri sırasıyla belirtiyoruz.

  • Anıtkabir

Ankara gezilecek yerler listesinin ilk sırasında yer alan ülkemizin önemli yapılarından olan Anıtkabir yer alıyor. Milli duyguları yansıtma şekli ve araziye uygunluğu sonucunda Atamızın ebedi istirahatgahı 1944-1953 yılları arasında inşa edilmiştir. 2. Ulusal Mimarlık Döneminin en önemli örneği sayılan anıt mezar, Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” özdeyişinden ilhan alınarak oluşturulan Barış Parkı ve yapı kompleksinin en önemli bölümlerini barındıran Anıt Bloku olmak üzere 2 kısımdan oluşuyor. Burası Ankara’nın en güzel yerlerinden biridir.

  • Hamamönü

Altındağ belediyesi tarafından restore edilerek turizme kazandırılan Hamamönü, gezginlerin kentin tarihi yüzünü görmek ve gezmek için ideal bir yerdir. El Ürünleri Pazarında otantik eşyalar bulabileceğiniz ve sanat sokağında geleneksel el sanatları sergilerini gezebilceğiniz kültürel bir yerdir.

  • Ankara Kalesi

4 bin yılı aşan bir geçmişe sahip olan Ankara Kalesi, çeşitli uygarlıklar tarafından hem savunma hemde yerleşim yeri olarak kullanıldığı için çok sayıda onarım görmüştür. Kim tarafından ve ne zaman inşa edildiği tam olarak bilinmeyen bu askeri yapı bütün onarımlara rağmen günümüze kadar ayakta durmayı başarmıştır. Çevresinde hediyelik eşya dükkanları ve kafeler bulunan bu yapıtın sahip olduğu manzarayı seyredebilir ve keyifli saatler geçirebilirsiniz.

  • Harikalar Diyarı

Ankara’da kültürel yerler kadar gezilecek ve ailenizle eğlenebileceğiniz yerlerde vardır. Harikalar diyarı bunlardan bir olup harikalar diyarı kitabından esinlenerek yapılan bu park içerisinde tüm karakterleri görebilirsiniz. Avrupa dahil Türkiye’nin en büyük ve güzel parklarından bir tanesidir. Sanki kitabın içerisinde gibi hissettiren bu güzel park 1000 dönüm üzerine kurulu bu yer aileniz ile gezi yapmanız için güzel bir yerdir.
Ankara genel anlamda gezilecek yerleri sıraladık. Ankara’da gezilecek yerlerin arasındaki mesafeler uzak olduğundan toplu taşıma araçlarını kullanmak zaman kaybı olabilir. Buraya gelmeden önce araba kiralamayı düşünüyorsanız. Bizi tercih etmenizi öneririz çünkü sınırsız km hizmetimiz ile Ankara araba kiralama konusunda hizmet veriyoruz. Ailenizle güzel bir tatil geçirmek dileğiyle. Sizde hizmetlerimizden yararlanıp Ankara’da uygun araba kiralama işlemi yapmak istiyorsanız www.otoringo.com.tr adresini ziyaret edin.