Blog

Antalya Guzellikleri ve Antalya Rent a Car Arac Kiralama


antalya guzellikleri ve antalya rent a car arac kiralama

Yaz geldi çattı, havalar ısındı bu sıcaklarda ülkemizin güzellikleri ile ön plana çıkan eşsiz şehirlerimizden Antalya’da yaz sezonunu açtı. Sizlerde Antalya ilimize geldiğinizde araç arama derdi yaşamamak için tatiliniz veya işleriniz süresince bizlerden araç kiralayabilir biraz sonra anlatacağımız Antalya’nın güzelliklerini görebilirsiniz. Ve şimdi gelin sizlere Antalya’nın güzelliklerinden bahsedelim. Akdeniz iklimine hakim olan Akdeniz bölgemizin eşsiz şehirlerinden Antalya… Ekvador’a olan yakınlığı ile yazları çok sıcak olan Antalya ilimiz otelleri, yazın çektiği turistleri ile çok kalabalık olmaktadır. Tabi bu kalabalığın gelmesini de kendi içinde gösterdiği güzellikleri ve denizi ile hakkediyor. Antalya otelleri sunduğu hizmet ile tarihi güzellikleri de yanında barındırmaktadır.

Ve güzelliklerinden bazıları :

KAPUTAŞ PLAJI

Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde bulunan kanyon ağzı plajı. Yer altından akmakta olan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin ve turkuaz rengindedir. Kaş ve Kalkan'ın arasında olup, Kalkan ile mesafesi 7 kilometredir. Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği Akdeniz bölgesinde bulunmasından dolayı fazlasıyla bilinmektedir.

DİM ÇAYI

Antalya'nın Alanya ilçesi sınırlarında yer alan, merkezden 6 kilometre uzaklıktaki Toroslardan doğan çay yaklaşık 60 kilometrelik bir seyir izler. Bu seyrin son kısımlarına doğru Alanya ilçesinin turizminin hizmetine başlar. Yaz kış soğuk olan suyu özellikle yazın Akdeniz'in bunaltıcı sıcağından kaçmak isteyenler için ideal bir mekân teşkil eder. Paralel giden yola açılan pek çok lokanta ve çay bahçesi vardır. Çayı üst kısımlarında rafting yapma gibi bir imkanınız da var. Hem sessiz bir ortamda sadece doğanın sesini dinleyip hem de yeni heyecanlar yaşayacağınız Dim Çayı'nda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

OLYMPOS ANTİK KENTİ

Antalya’nın güney sahillerinde Phaselis’ten sonra ikinci önemli liman kenti Olympos’tur. Şehir adını 16 kilometre kuzeyindeki Toroslar'ın batı uzantılarından biri olan 2 bin 375 metre yüksekliğe sahip Tahtalı Dağı’ndan alır. Beydağları-Olympos Milli Parkı sınırları içindedir. Kesin kuruluş tarihi bilinmemekle birlikte İ.Ö.167–168 yılarında basılan Likya Birlik sikkelerinde adı geçen Olympos, Likya Birliği’nde üç oy hakkına sahip altı şehirden biridir. Birlik'te Likya’nın doğusunu temsil etmiştir. Kentin günümüze ulaşmış kalıntılarının çoğu orman içinde ağaç ve çalılarla örtülü olup Helenistik, Roma, Bizans dönemlerine aittir.

GÖYNÜK KANYONU

Göynük Kanyonu, muhteşem doğası, ağaçları, şelaleleri ve havuzları ile doğa sporu sevenler açısından muhteşem bir yerdir. Göynük Kanyonu, Göynük mahallesine yaklaşık 4 km mesafededir. Yaklaşık 4,5 km’lik bir etaba sahip Göynük Kanyonu'na günübirlik gezi turu yaparak, doğa yürüyüşü ve dağ yürüyüşü keyfi sürebilir, bölgenin doğal güzelliklerini tadabilirsiniz. Likya yolunun önemli bir bölümü Göynük Kanyonu'nun içerisinden geçmektedir. Göynük Kanyonu ayrıca tüm Likya yolu boyunca mevcut olan en uygun kamp ve ihtiyaç giderme mola noktası konumundadır. Sizlerde bu güzel ve eşsiz Antalya’yı gezmek için araç arıyorsanız Otoringo olarak sizlere araç kiralama konusunda destek olabiliriz.