Blog

Dünyanın En Pahalı Arabaları [2021 GÜNCEL]


Dünyanın En Pahalı Arabaları [2021 GÜNCEL]

2021 yılının dünyanın en pahalı arabaları hangisi? Araba teknolojilerinin ve malzeme kalitelerinin artması ile en pahalı arabalar listesinde de değişiklikler olmuştur. Daha çok Dünya’nın en zengin kişilerine hitap eden özel arabalar üretilmeye başlanmıştır. Sizin için hayallerini kurduğumuz Dünya’nın en kaliteli ve en pahalı arabalarını sıraladık.

1- Rolls-Royse Phontom Serenity

Pahalı ve lüks araba dediğimizde tabi ki de listemizin olmazsa olmazı Rolls-Royse olmazsa olmazlardandır. Ünlü objelerin tasarlayıcısı olarak bilinen Rolls-Royse lüksün kişiye ait olduğunu her zaman göz önünde bulundurmuştur. Bu modeli ile zengin insanlara hitap edip estetik iç tasarıma sahiptir. Rolls-Royse Phontom Serenity fiyatı 1 milyon 406 bin Euro değerindedir. dijital pazarlama eğitimi

Dünya'nın en pahalı arabaları

2- Zenvo TS1 GT

Zenvo firması diğer pahalı arabalara göre hızlı arabalar üreten firmadır. Zenvo TS1 GT 100 km/s hıza 2.8 saniyede ulaştığı gibi maksimum hızı 375 km/s. Ayrıca Torsen sınırlı kaydırmalı diferansiyel ile desteklenen şanzımanı F1 araçlarını aratmıyor. 

Dünya'nın en pahalı arabaları

3- Aston Martin One - 77

Dünyan en lüks arabalarından biri olarak sayılan Aston Martin markası listemizde yer alıyor. Hem lüks hem de sportif görünüme sahip olan Aston Martin One - 77 7.3 litre hacimli V12 motora sahip ve 700 beygir güç üretmektedir. Fiyat olarak baktığımızda 3 milyon dolarlık bir değere sahiptir. 

Dünya'nın en pahalı arabaları

4- Ferrari La Aperta

LaFerrari Aperta’nın dizaynı coupe’nin temel özelliklerini oluşturuyoruz. Bu stil klasik ferrari stilini kaybetmez iken aynı zamanda sportif görünümü katmaktadır. Ferrari’nin en tutkulu müşterileri için tasarlanan LaFerrari Aperta, yeni sınırlı sayıda özel seri modeldir. 

Dünya'nın en pahalı arabaları

5- Lamborghini Centenario LP 770-4

Ferruci Lamborghini’nin 100. doğum gününü kutlama için tasarlanan bu arabadan sadece 40 adet üretildi. Lamborghini Centenario 1.9 milyon dolar değerinde olup zengin insanların gözdesi olmuştur. 6.5 litrelik v12 motora sahip bu araba 759 hp beygir gücüne sahipken 609Nm tork üretmektedir.

Dünya'nın en pahalı arabaları

2021'de çıkacak araba modelleri ile ilgili yazımızı okudunuz mu? 


6- Koanigsegg One

Hızlı arabalar üreticisi Koenigsegg diğer markalar gibi zenginleri hedefleyen bir markadır. Koanigsegg One ise performans gücü olarak 0-400 km 20 saniyede çıkmaktır. Bu arabanın değeri ise 2 milyon dolar olarak biliniyor.

Dünya'nın en pahalı arabaları

7- MacLaren P1GTR

McLaren P1GTR performans yönünden diğer rakiplerine göre farkı Hybrid motora sahip olmasıdır. Bu aracın değeri ise 2 milyon dolar değerindedir. 

Dünya'nın en pahalı arabaları

8-Lamboghini Sesto Elemento 

Listemizde ikinci kez yer alan Lamborghini, Sesto Elemento modeli hem performans yönünden hem de süper lüks otomobil olarak kabul edilir. Dünya’da sadece 20 adet bulunan Sesto Elemento’nun değeri ise 22 milyon dolardır.

Dünya'nın en pahalı arabaları

9- Aston Martin Vulcan

 Zengin ve hız tutkunları için üretilmiş olan Aston Martin Vulcan 7.0 lire v12 motora sahipken 800 beygir güç üretiyor. Bu süper otomobilin değeri ise 3.1 milyon dolardır. 

Dünya'nın en pahalı arabaları

10- Bugatti Chiron

Dünya’nın en hızlı arabalarından biri olan Bugatti Chiron sadece 40 adet üretilmiştir. Bu süper arabanın fiyatı ise 25 milyon dolar değerinde. 0-100 km/h ye 2.5 saniye de çıkmaktadır. 

Dünya'nın en pahalı arabaları