Blog

İcradan Araba Nasıl Alınır?


İcradan Araba Nasıl Alınır?

İcradan Araba Nasıl Alınır sorusu günümüzde birçok kişinin aklına takılan bir sorudur. Bunun sebebi, çoğunlukla icraya düşmüş arabaların daha uygun fiyatlara satın alınabiliyor olmasıdır.

Hatta kimileri bu araçları bir yatırım aracı olarak değerlendiriyor.

İcra araçları satın almanın maddi avantajlarının yanında devletin, satın alınan mala ilişkin güvence vermesi de bir avantaj olarak öne çıkıyor.

İcraya düşmüş araçların piyasa değerlerinin %50'ye varan oranlarda daha indirimli satıldığını biliyor muydunuz? 

İcra Araç İhalelerine Katılım Nasıl Sağlanır

Nüfus cüzdanınız ve katılım bedeli ile ihalelere kolay bir şekilde katılabilirsiniz. İhaleye nakit yerine bankadan alabileceğiniz teminat ile de katılabilirsiniz.

İcra Araç İhalelerinde Satın Alınırken Kimler Olur

İcra müdürü, tellal, polis, otopark yetkilileri, teslimat esnasında alanda bulunmaktadır. Yediemin otoparkında gerçekleştirilen teslimat işlemleri esnasında otopark 24 saat güvenlik kameralarıyla izlenmektedir. Gerçekleştirilen tüm işlemler devlet kontrolünde gerçekleştirilir.

Aracı Satın Aldıktan Sonra Farklı Özelliklerle Karşılaşırsam Ne Olur

Öncelikle araç satın aldıktan sonra farklı sorunlarla karşılaşmamanız için yapmanız gereken blog yazımızı okumanız sizler için yararlı olacaktır.

 Araç Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 8 Şey

İcralık Araba Satın Alma İhaleleri, tellalın "sattım, satıyorum" cümlesi ile biter. Bu aşamadan sonra aldığınız bedelin ödenmesi şeklinde mükellef olursunuz. Ödedikten sonra da araca sahip olursunuz.

Aracı satın aldıktan sonra, aracı satın almadan önce size belirtilen özelliklerden farklı bir takım şeyler görürseniz, yapmanız gereken davayı feshetmektir. Fesih işlemi sonucu 7 gün içerisinde ücretiniz geri ödenecektir. Para iadesinde oluşabilecek sorunlarda da devlet garanti vermektedir.

Geri ödemede yaşanan gecikmeler için devlet faiz uygulamaktadır.

Bu da herhangi bir maddi kayba uğramayacağınızı gösterir.