İlk Kez Araç Kiralayanlar İçin Öneriler Otoringo - İlk Kez Araç Kiralayanlar İçin Öneriler

Blog

İlk Kez Araç Kiralayanlar İçin Öneriler


İlk Kez Araç Kiralayanlar İçin Öneriler

Türkiye’de ve dünyada birçok birey, araç satın almak yüksek maliyetli olduğu için araç kiralama işlemi yapmayı tercih ediyor. Bu durum araç kiralama firmalarının daha çok gelişmesine neden oluyor. Otoringo da Türkiye’de araç kiralama sektöründe müşterilerinin isteklerini ön görüp daha güvenli araç kiralama hizmeti sunuyor. Peki Türkiye’de araç kiralama sektörü nasıl gelişti?

Dünya çapında büyük bir öneme sahip olan araç kiralama işletmeleri Türkiye’ye 1950’li yıllarda girmiştir. Araç kiralama sektörü Türkiye’de 1980’e kadar aktif olmayan bir görüntü çizmişken bu tarihten sonra, Türk turizmindeki büyük gelişmeler ve yapılan yatırımlar aynı paralelde araç kiralama sektörüne yansımıştır. 2000’li yılların öncesindeki günlük kiralamanın yerini bu yıldan sonra vergisel avantajları nedeniyle operasyonel kiralama almaya başlamıştır. Araç ile hizmet veren yani genellikle satış pazarlama firmaları kendi araçlarını almak yerine toplu araç kiralama işlemini daha çok yönelmişlerdir. Bireysel olarak ilk kez araç kiralama işlemi yapanlara önerilerimiz nelerdir?

İlk kez araç kiralama yapacaklara ilk olarak kiralama yapacağınız şirketi iyi bir şekilde araştırmasını yapıp hizmetlerini iyice analiz etmek gerekiyor. Yani örnek olarak bir firmadan araç kiralamadan önce depozito vermek gerekiyor mu? Sadece kredi kartıyla mı işlem yapıyor? Araçların durumu nasıl? Araçların tam kaskosu varmı? Aracın herhangi bir muayene ve sigorta sorunu varmı? Havaalanından teslimat yapılıyor mu? Bunları sorgulamak iyice araştırmasını yapmak gerekiyor. Bunların dışında aracı teslim almadan önce aracın dış kaportasında, foksiyonellerinde ve iç döşemelerinde bir sıkıntı var mı kontrol etmek gerekiyor. Tabiki bu durumların hiç kafanızda soru işareti olmasını istemiyorsanız. Otoringo’yu tercih edebilirsiniz. Çünkü otoringo’da kredi kartı zorunluluğu yok, depozito yok. Araçlarımızın hepsi 2019 model tam kaskolu araçlar olup size herhangi bir mağduriyet yaşatmaz. Otoringo havaalanı araç kiralama konusunda da sizi hiçbir zaman mağdur etmez. Dilerseniz önceden rezervasyonu yaptığınız aracın ücretini havaalanında aracı teslim aldığınızda da nakit olarak ödeyebilirsiniz. Otoringo ile bu soruları düşünmeyin tatilinizin nasıl olacağını düşünün. Sizde erken rezervasyon imkanlarından yararlanmak için www.otoringo.com adresini ziyaret edin.