İstanbul Araç Kiralama ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Otoringo - İstanbul Araç Kiralama ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Blog

İstanbul Araç Kiralama ve Dikkat Edilmesi Gerekenler


İstanbul Araç Kiralama ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul’da araç kiralama yapmak istiyorsanız ilk öncelikle dikkat etmeniz gereken firmanın kurumsal bir yapısı olmasıdır. Araç kiralama sektörünün kolay olması düşüncesi ile birkaç araba ile kiralama işi yapmaya çalışanlar kazançların az olması ile birlikte bir sorun olduğunda direk olarak tüm yükü müşterilerine yüklemek istemesidir. Buda araç kiralama yapan müşteri açısından çok zor bir durumdur.

İstanbul Havalimanı'ndan (IST) araç kiralama yapmak için öncelikle en az ehliyet yaşınızın 2 yılı doldurmuş olması gerekmektedir. Araç kiralama firmaları için ehliyet yaşı önemlidir. Araç kiralama yaparken ödemenizi ofislerde nakit yapabilirsiniz. Fakat daha sonradan oluşacak trafik cezaları için provizyon adı altında kredi kartınızdan bir bedel çekilecektir. Yanınızda limitli kredi kartı bulundurmanızı öneririz. Kredi kartı ismi ile kiralayan kişinin ismi aynı olmalıdır. Bu araç kiralama kurallarında değişmez bir özelliktir.

Araç kiralama yaparken kiralama yapılacak aracın mutlaka rent a car kaskosu ile kasko yapıldığına bakın. Bu sizin ufak ve büyük kazalarınız da sizin hiçbir sorumluluk almadan devam etmenize olanak sağlar.

İstanbul'da araç kullanmak kolay değildir. Kalabalık ve hızlı bir şehir olduğundan trafik yoğunluğu günün her saat vardır. Dikkat edilmesinde fayda vardır.

İstanbul bölgesinde araç kiralama yaptığınız da aracınızın hangi bölgeden transfer edileceğine dikkat edin. Bu aracın size geliş süresini etkileyecektir.

İstanbul Havalimanına başka bir şehirden veya ülkeden uçuş ile geliyorsanız rezervasyonunuzu online yapabilir hatta aracın ödemesini kredi kartı ile gelmeden ödeyebilirsiniz.

Araç kiralama yaparken firmalardan alacağınız ufak sigorta paketleri ile aracınızın başına ne gelirse gelsin sizi ilgilendirmeden yeni aracınızla işiniz aksamadan kiralama yapmaya devam edersiniz.

Araba kiralama sözleşmesi yapmadan önce mutlaka sözleşmeyi detaylı bir şekilde inceleyin. Keza sözleşmede sizi zor durumda bırakabilecek durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle uzun dönem araç kiralama yaparken sözleşmede yer alan maddeleri iyi inceleyin.

Aracı teslim almaya gittiğinizde görevli ile birlikte aracı iyice kontrol edin. Herhangi bir hasarı yetkiliye bildirin ve not alındığına emin olun. Aksi taktirde hasar size kalacaktır ve siz ödeme durumunda kalırsınız.

Aracı teslim alırken yakıt durumunu kontrol edin. Bu hem yola çıktığınızda sizin yolda kalmanızı engelleyecektir hem de aracı teslim ederken aynı depo ile teslim etmenizi sağlayacaktır. Genellikle çoğu firma dolu depo ile aracı teslim edip dolu depo ile aracı teslim almayı tercih etmektedir.

Araba kiralama da ekonomi sınıfıyla birlikte küçük araçlarda fiyat konusunda daha uygundur. Bunun yanı sıra zaman zaman firmalar çeşitli kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyanları takip ederek daha uygun fiyatlara kiralama yapmak mümkündür. Elbette araca ve kullanıma göre değişiklik göstermekle birlikte yakıt tüketimi konusunda da küçük hacimli araçlar ile önemli bir avantaj sağlanabilir.

Aracın ödemesini daha önceden yapmak veya aracı daha önceden rezerve etmek sizin için çok büyük bir avantajdır. Araç müsaitlikleri daima anlık değişmektedir. Geldiğinizde araç bulabilmek için online rezervasyonu mutlaka değerlendirin.

İstanbul Havalimanında araç kiralamak ve araç fırsatlarını görmek için www.otoringo.com.tr adresini ziyaret edebilir veya çağrı merkezini arayabilirsiniz.