Kayseri Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler Otoringo - Kayseri Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler

Blog

Kayseri Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler


Kayseri Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler

Kayseri araba kiralama, bu şehre gelmeden önce yapmanız gereken şeylerin en başında yer alabilir. Kayseri gezilecek yerler konusunda tarihi bir şehirdir ve dünyanın en eski şehirleri arasında yer almaktadır. Tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra doğal ve tabiat güzellikleriyle öne çıkan Kayseri hem kış hemde yaz turizmine katkı sağlayan bir şehirdir. Pastırma, sucuk ve mantı ile Dünya markası olmayı başarmıştır. Kayseri Erkilet Havalimanı araba kiralama işleminizi yaptıktan sonra gezmeye şehir merkezinden başlayabilirsiniz. Kayseri’de en uygun araba kiralama hizmeti sunarak size araba konusunda düşünecek bir şey bırakmıyoruz. Şimdi Kayseri’nin gezilecek yerlerini sıralayalım.

  • Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri

Bu yeraltı şehrinin 3500 senelik geçmişi var ama ziyarete 2010 yılında açıldığından daha bir çok yeri henüz kapalı. Buradaki sarnıç dar ve alçak 200 metrelik bir tünelden geçtikten sonra ulaşabilirsiniz. Sarnıç doğal kaynak suyu ile dolu güzel bir yerdir. Şehir merkezine 35 km mesafede olan bu yeraltı şehri gezip görmeniz gereken yerlerden biridir.

  • Soğanlı harabeleri

Kayseri il merkezine yaklaşık 80 kilometre mesafede Yeşilhisar ilçesinde bulunan Soğanlı Harabeleri, Kayseri gezinize eklemeniz gereken doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Roma döneminde yerleşimin başladığı Soğanlı Harabelerinin içinde mağara ve kiliseler bulunmaktadır. Buraya Otoringo’dan kiraladığınız arabayla gitmeniz mümkün.

  • Erciyes Dağı

Kayseri’nin sembolü olarak kabul edilen Erciyes Dağı, 3917 metre yüksekliği ve tepesinden eksik olmayan kar birikintisi ile ihtişamlı bir görünüme sahiptir. Erciyes Dağı, Türkiye’nin en yüksek dağlarından biridir. Erciyes dağının eteklerinde kayak merkezi bulunmaktadır. Buraya gelip ailenizle güzel bir kış tatili geçirebilirsiniz. Otoringo’nun vermiş olduğu kış lastiği hizmeti ve sürekli bakımlı arabaları ile buraya rahatlıkla çıkabilirsiniz.

  • Kapuzbaşı Şelaleleri

Kayalık bir dağın içinden dökülen yedi şelaleden oluşan Kapuzbaşı Şelaleleri, Kayseri şehrinde Aladağlar Milli Parkı içerisinde yer almaktadır. Şelaleler, buz gibi suları ile yaz mevsiminde birçok ziyaretçinin ilgisini çekmektedir.

Kayseri gezilecek yerler neresi? Kayseri Erkilet Havalimanı araba kiralama nasıl olur? Bu soruların cevabını Otoringo'dan aldığınıza göre artık Kayseri'de doya doya vakit geçirebilirsiniz. Otoringo'nun uygun fiyatları ve ek hizmetleri ile her zaman müşterilerimize en güvenilir hizmeti sağlamaktayız. Kayseri araba kiralama işleminizi yaptıktan sonra güzel bir tatil yapabilirsiniz. Kayseri'ye özel kampanyalarımız hakkında bilgi almak için www.otoringo.com.tr adresini ziyaret edebilir ve iletişim numaralarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.