Samsun'da Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler Otoringo - Samsun'da Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler

Blog

Samsun'da Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler


Samsun'da Araba Kiralama ve Gezilecek Yerler

Samsun'da araç kiralama, bu şehre gelmeden gezi listesinin ilk sırasında olabilir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması sürecinin başlangıç noktası sayılan Samsun gezilecek yerler bakımından hem tarihi, hem de doğal güzellikleri ile öne çıkan turistik mekânları barındırıyor. Karadenizin merkezi olarak bu şehre geldiğinizde gezilecek yerler arasındaki mesafeler uzak olduğundan araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Otoringo üzerinden aracınızı kiraladıktan sonra şimdi Samsun’da gezilecek yerleri sıralamaya başlayabiliriz.

1- Bandırma Vapuru (Milli Mücadele Açık hava Müzesi)

Yapımı 3 yıl süren ve 2003 yılında tamamlanan bu müze bir gemi üzerine kuruludur. Bu gemi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında İstanbul’dan Samsun’a geldiği gemidir. Bu geminin içerisinde Atatürk’ün odası ve Türkiye’nin en uzun seramik kaplaması bulunuyor. Bu seramik kaplama üzerinde Kurtuluş savaşında şehit düşen 1200 kişinin isimleri yazmaktadır. Canik ilçesinde bulunan bu müzeye Otoringo üzerinden kiraladığımız araçla ziyaret edebilirsiniz.

2- Amisos Tepesi ve Amisos Köyü

Tarihi MÖ 3.Yüzyıla dayanan ve 1995 yılında keşfedilen Amisos Tepesi, Samsun’un batı yönünde yer alıyor. Buraya isterseniz teleferik ile yada kiraladığınız araçla çıkabilirsiniz. Samsun’un manzarasını izleyebilir yada Amisos tepesindeki restaurant ile manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Amisos tepesinin hemen altında bulunan Amazon köyü ise tarihi amazon kadınlarının günlük yaşantılarını temsil ediyor. Bu köye gelip ücretsiz gezinti yapabilirsiniz.

3- Şahinkaya Kanyonu 

Eşsiz bir manzaraya ve doğa güzelliğine sahip Vezirköprü’de bulunan bu kanyona otoringo üzerinden kiraladığımız araçla gelebilirsiniz. Çünkü Şahinkaya kanyonu Samsun şehir merkezine 127 km uzaklıktadır. Buraya geldiğinizde 45 dakikalık turlara katılıp manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. 

4- Atakum Sahili 

Atakum 5 adet mavi bayraklı plajı ile, sahilde yer alan eğlence ve yeme-içme yerleri, bisiklet yolu ve kilometrelerce uzanan sahilleriyle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gözdesi konumundadır. Plajlarda sık aralıklarla inşa edilen soyunma kabinleri ve tuvaletler ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Ayrıca sahil yolu boyunca alışveriş merkezi, sinema, dinlenme alanları, parklar ve iskeleler bulunmaktadır. Tatilinizi güneşlenerek, gün batımında iskelede ve sahil yolunda yürüyerek, eğlenerek geçirebilirsiniz.

Genel anlamda Samsun’da gezebileceğiniz yerleri ve yapabileceğiniz aktiviteleri sıraladık. Samsun’da gezeceğiniz yerler arasındaki mesafeler uzak olduğundan bu şehre gelmeden önce Otoringo üzerinden araç kiralama işlemi yapmanızı öneririz. Her zaman uygun fiyatlar ve güvenilir bir hizmet almak için otoringo.com adresini zirayet edip erken rezervasyon avantajlarından yararlanın.