Türkiye'de Kış Tatili Nerelerde Yapılır? Otoringo - Türkiye'de Kış Tatili Nerelerde Yapılır?

Blog

Türkiye'de Kış Tatili Nerelerde Yapılır?


Türkiye'de Kış Tatili Nerelerde Yapılır?

Hazır sömestrda gelmişken sizin için Türkiye’de kış tatili yapılabilecek yerler ile ilgili bir yazı hazırladık. Ailenizle birkaç gün kaliteli vakit geçirmek için ya da tek başınıza sakinlik ve huzurun tadını çıkarmak için kış tatili yapabilirsiniz. Bunun için Türkiye'de gidilebilecek birçok yer var. Otoringo'dan araba kiralama işlemi yaptıktıktan sonra tatile gittiğiniz yerlerin çevresinde bulunan diğer turistik mekanları da gezebilirsiniz. İşte gidilebilecek yerlerden bazıları.

Bursa Uludağ Ve Termal Kaplıcalar

Bursa araba kiralama ile hem Uludağ'da kayak yapabilirsiniz hem de kaplıcaya gidip günün yorgunluğunu sıcacık bir yerde atabilirsiniz. Uludağ kayak merkezi 300 bin 980 metre uzunluğunda 20 kayak pistine sahiptir. Uludağ'da kayak sporunun yanı sıra snowboard, kızak ve kar motoru da bulunmaktadır. Bursa'da farklı dönemlerde yapılmış birçok hamam ve kaplıca vardır. Burası ziyaret edildiğinde çeşitli dönemlere ve kültürlere ait izleri taşıyan yapılarında tarihin suya yansımalarını görecek aynı zamanda şifalı sularıyla sağlık ve şifa bulacaklardır.

Kapadokya

Tarihi ve kültürel anlamda zengin olan Kapadokya’da hava şartları elverişli ise balon turu yapabilir, Güllüdere Vadisi’nde dolunay yürüyüşü, Güvercinlik Vadisinde ise doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Ayrıca Yeraltı şehirlerini ziyaret edebilir, ücretsiz çömlek fabrikasında çömlek yapım atölyesine katılabilir ve Peri bacalarına yansıtılarak yapılan mapping show’u izleyebilirsiniz.

Erciyes Dağı/ Kayseri

Erciyes Dağı Kayseri’nin 25 km güneyinde yer alan, sönmüş bir volkanik dağdır. Toplam 102 km uzunluğunda  34 tane kayak pisti bulunann ve bir çok kış sporuna ev sahipliği yapan Erciyes suni karlama sistemiyle kar yağmasa bile sezon boyu pistlerini açık tutabiliyor. Ayrıca Kayseri’den kiralayacağınız araba ile Kapadokya’yı da gezebilirsiniz çünkü Erciyes Kapadokya arasında sadece 1 saatlik mesafe var. 

Abant Gölü/ Bolu

Bolu’nun km güneybatısında Abant Dağları üzerinde oluşmuş bir krater ve birikinti gölü olan Abant Gölü sakin bir tatil geçirmek isteyenler için çok güzel bir yer.  Abant’a gidildiğinde gölün çevresini mutlaka gezmelisiniz ve bunu yapmak için bir çok seçenek mevcut. Bunlar; bisiklet , at veya fayton turudur. Ayrıca gölün etrafında yürüyüş yapabilir ve eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Gölün girişinde bulunan ve ahşap bir mimariye sahip olan Abant Doğal Yaşam Müzesi’ni de gezebilirsiniz.

Sizin için Türkiye’de kış tatili yapacağınız yerleri sıraladık. Bu yerlere gelmeden önce araba kiralama işlemi yapmalısınız. Otoringo’da kış sezonlarında araçlarımızın kışlık bakımları ve kışlık lastikleri her zaman kontrol edilip takılır. Bundan dolayı böyle karlı bölgelerde herhangi bir zorluk çekmezsiniz. Otoringo’da kış kampanyası devam etmektedir. Bununla ilgili kampanyalar ve indirimler hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edin. Otoringo size mutlu kış tatilleri diler.