Blog

Yüksek Hızlı Tren Durakları


Yüksek Hızlı Tren Durakları

Yüksek hızlı trenler kısaltma olarak YHT olarak adlandırılır ve teknolojinin bize sunmuş olduğu kolaylıklardan birisi olarak karşımıza çıkar. YHT sayesinde nostaljik tren seyahatlerinizi hızlı bir şekilde yapıp, süreden kazanmanın dışında güvenli yolcuğunun ayrıcalığını yaşarsınız. Ayrıca farklı seyahat tipleri açısından bütçeniz doğrultusunda en uygun seçimi yapabilirsiniz. YHT’ de üç çeşit vagon ve ayrı ayrı kategoriye ayrılmış dört hizmet sınıfını bulunuyor.

 

YHT ‘de sunulan hizmet sınıfları ve tercih edebileceğiniz Seyahat seçenekleri

 

4 hizmet sınıfı ve farklı fiyatlandırmaları bulunmaktadır. Sizler için tüm detaylarını aktarıyoruz.

Business Plus Hizmet

En ayrıcalıklı kitle, dolayısı ile de hizmet ve ikramlar en üst düzeyde. Bu vagonda 2+1 oturma düzeni bulunur. Aynı zamanda her koltuğun arkasında televizyon bulunuyor. Bu ekranlardan dilediğiniz tarz film izleyebilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Seyahatiniz boyunca sıkılmadan vakit geçirmeniz mümkün. Ayrıca saat 11:00’a kadar açık büfe kahvaltı, bu saatten sonra da sıcak yemekler ikram ediliyor. Tercihleriniz görevliler tarafından masanıza kadar getirilerek sizlere taktim ediliyor.

Business Hizmet

Buradaki koltuk düzeni ve ekranlardaki film, müzik imkanları PLUS ile aynı. Tek bir fark bulunuyor, oda ikramlar. Kahvaltı ve sıcak yemek ikramlarının yerini aperatif sandviçler, bisküviler ayrıca çay ve kahveler almış.

Ekonomi Plus Hizmet

Bu vagonda oturma düzenleri 2+2 olarak tasarlanmış. Seçenekleriniz Business Plus kadar yoğun olmasa da 11:00’a kadar kahvaltı, sonrasında da sıcak yemek ikramları mevcut. Seçimleriniz görevlilerce koltuğunuza taşınıyor. Koltuk arkasında ise herhangi bir ekran bulunmuyor.

Ekonomi Hizmet

Bu vagonda herhangi bir ikram söz konusu değil. Koltukların arkasında bir ekranda yok. “Trene binerim Seyahat ederim… Başka bir şeyde istemem” düşüncesinde bir yolcu iseniz bu vagonu tercih edebilirsiniz. Olur da canınız bir şey isterse vagon aralarında dönem dönem mini büfeler geçiyor. Ücreti karşılığı alıp yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Eğer yolculuk yapacağınız vagon hizmetini belirlediyseniz sıra geldi ineceğiniz en yakın durağa. YHT duraklarını sizler için derledik.

YHT durakları nereler, trenler nerde duruyor?

 

YHT duraklarını Seyahat ettiğiniz yere göre ayrı ayrı listeledik. Duraklar arasında bir seçim yapıp gideceğiniz yere en yakın noktada inebilirsiniz.

Ankara- İstanbul Arası YHT durakları

 Duraklar, Eryaman, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlü Çeşme, Bakırköy olup Seyahat süresi 5 Saat 40 dakika. Günde 7 kez hizmet vermektedir.

Ankara-Eskişehir Arası YHT Durakları

Süre 1 saat 30 dakika gibi kısa bir zaman olduğu için yalnızca Eryaman ve Polatlı duraklarında duruyor. Günde 12 kez sefer yapmaktadır.

Ankara-Konya Arası YHT Durakları

1 saat 45 dakika ve yine Eryaman, Polatlı duraklarında duruyor. Günde 14 kez sefer yapıyor.

İstanbul-Konya Arası YHT Durakları

Seyahat 5saat 40 dakika sürüyor. Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlü Çeşme, Bakırköy ve Halkalı duraklarında duran YHT bu hat üzerinde günde 6 sefer gerçekleştiriyor.